• tekeclub@szeged-teke.hu
  • 6726 Szeged, Derkovits fasor 1-3.

BAJNOKOK LIGÁJA 1.FORDULÓ… Bejutottunk a legjobb 8 közé

Feltámadt a szegedi SZÉL

November 25-én került megrendezésre a Bajnokok Ligája 1. foruldójának odavágó mérkőzése. Az első meccset idegenben játszottuk a Zalaegerszegi Teke Klub csapata ellen. Előre tudtuk hogy nem lesz egyszerű dolgunk a zalaiak otthonában, a cél is ennek megfelelően az volt hogy legalább egy döntetlent sikerüljön elérni.

Az első körben Zapletán Zsombor, Karsai László és Kozma Károly lépett pályára. Zsombi magabiztos 3:1-es győzelmet aratott Fehér Zoltán ellen. Laca hiába játszott jól a mai napon, ellenfele Kakuk Levente hihetetlen 710fás eredménye ellen esélye se volt, ez az eredmény 50 fával több az előző pályacsúcsnál!!!! Karesz szoros, a végletekig kiélezett szetteket vívott Járfás Szilárddal, szerencsére Kareszunk a fontos pillanatokban mindig talalált 1-1 9-est így 3:1-es győzelmet sikerült elérnie.

A második sorban Kiss Norbert, Szél Tibor és Jovetic Milan állt dobóállásba. Norbi a mai napon nem tudta hozni a csúcsformáját, szerencsére ellenfelének se ment a játék, pontja nem volt ugyan veszélyben, viszont az utolsó 4 dobásból muszáj volt 16 fát elérnie, hogy csapatfában mi legyünk a jobbak. Milan a betegsége után nem tudta visszanyerni erejét, ez az eredményén meg is látszott, 3-1-es vereséget szenvedett. Tibi csapatunk legjobb eredményét érte el 671 fával!! Sajnos ez a teljesítmény se volt elég a pontszerzéshez hiszen Nemes Attila 693 fát ért el. Az utolsó szettben mind a ketten 185 fát értek el, így fél fél szettet szereztek. Tibi kimagasló teljesítményére nagy szükség volt hiszen mindössze 10 fával nyertünk.

Az elmúlt évek legizgalmasabb, legszorosabb meccsét játszottuk most le, reméljük a visszavágó is hasonlóan izgalmas lesz. A visszavágó december 9-én 14:00 órától Szegeden a Kisstadionban lesz.

Zalaegerszegi TK – Szegedi TE 3:5 (12,5:11,5; 3777:3787)

Öreg róka nem vén róka

December 9-én került lejátszásra a Bajnokok Ligájának 1 fordulójának visszavágó mérkőzése a szegedi Kisstadionban. Az előny nálunk volt hiszen 5:3-ra sikerült győznünk a zalaiaknál.

Kicsit felborítottuk a szokásos felállásunkat, ezúttal Kiss Norbert és Zapletán Zsombor kezdte meg a mérkőzést. Norbinak nem ment annyira a játék, ellenfele Kakuk Levente 3:1 arányban verte meg. Zsombi mindössze 1 szettet rontott el amit ellenfele Pintér Károly ki is használt. Zsombi habár 1 fával kevesebbet ütött mint ellenfele, 3 szettpontjának köszönhetően övé lett a csapatpont is.

A második sorban Jovetic Milan és Karsai László lépett pályára. Milannak nem sikerült a mai napon meglepni a vendég csapat legjobb eredményét elérő játékosát Fehér Zoltánt, 3:1-es vereséget szenvedett. Laca a mai napon kimagasló teljesítményt nyújtott 661 fát ért el, ezzel 3:1 megverte Járfás Szilárdot.

A továbbjutáshoz 1 csapat és 4 szettpontra volt szükségünk a záró sorban. Ez a feladat Szél Tiborra és Kozma Károlyra várt. Tibinek visszafogottabb teljesítménnyel is sikerült az ellenfelét Farkas Ádámot és cseréjét Muszil Zoltán Márkot kinulláznia. Karesz játéka 1 jó szett után összeomlott, 67 dobás után Sárosi Krisztián váltotta a pályán, a csapatpontot nekik is sikerült megszerezniük így 6:2-es győzelmet sikerült aratni hazai pályán is.

Szegedi TE – Zalaegerszegi TK 6:2 (14:10, 3644:3583)
Kiss Norbert (594) – Kakuk Levente (633) 1:3
Zapletán Zsombor (622) – Pintér Károly (623) 3:1
Jovetic Milan (619) – Fehér Zoltán Flavius (647) 1:3
Karsai László (661) – Járfás Szilárd (619) 3:1
Szél Tibor (593) – Farkas Ádám/Muszil Zoltán Márk (512) 4:0
Kozma Károly/Sárosi Krisztián (555) – Nemes Attila (549) 2:2