• +36-62-401-410
  • tekeclub@szeged-teke.hu
  • 6726 Szeged, Derkovits fasor 1-3.

MagyarKupa. DÖNTŐBE JUTOTTUNK!!

A Magyar Kupában a Répcelaki SE-t sorsolták nekünk ellenfélnek. Az első mérkőzést idegenben játszottuk.

Az első sorban Zapletán Zsombor és Jovetic Milan lépett pályára. Milan 10 fával maradt alul az ellenfél legjobb játékosa ellen. Zsombor a tőle megszokott magabiztossággal gyűjtötte be a pontját 4:0 arányban.

A második körben Karsai László és Kiss Norbert játszott. Laca mindössze 4 fával, de sajnos elbukta pontját 3:1 arányban. Norbi az első szettben gyengébb eredményt ért el amit ellenfele Danóczy Richárd ki is használt, a továbbiakban játékosunk nem tudta ledolgozni hátrányát, 2:2-es szett arány mellett kevesebb ütött fával bukta el a csapatpontot.

Minde a két egyesület nagyon hajtott, de nem sikerült előnyt szereznie egyik csapatnak sem, a végeredmény 3:3-as döntetlen.

Répcelaki SE – Szegedi TE 3:3 (7:9; 2486:2526)
Móricz Zoltán (649) – Jovetic Milan (637) 2:2
Tóth Áron (577) – Zapletán Zsombor (657) 0:4
Bíró Patrik (637) – Karsai László (633) 3:1
Danóczy Richárd (623) – Kiss Norbert (600) 2:2

A Magyar Kupa negyeddöntőjének visszavágóját 3:3-as állással kezdtük meg a Répcelaki SE ellen.

Az első sorunk bombaerősre sikeredett hiszen mind a két játékosunk közel állt ahhoz hogy megszerezze a szezon első 700-as fáját. Zapletán Zsombor és Szél Tibor mutatta be ezt a világszinten is elismerendő teljesítményt. Zsombi 687 fát ért el, Tibi pedig 684 fáig jutott. Bár a répcelaki kezdő páros is 608 fás átlagot ért el, ez a mai napon még szettpontot se ért számukra.

A második sorban Kiss Norbert és Karsai László gurított. Norbi a volt szegedi játékossal vette fel a harcot, 2:2-es szettarány mellett de több ütött fával a mi oldalunkra került ez a pont is. Lacának bár nehezen indult a játék, a végén elővette világbajnoki játéktudását és egy 191 fás befejező szettel megszerezte a csapatpontját.

Így tehát 6:0 arányú győzelemmel sikerült kiérdemelnünk a továbbjutást a döntőbe. A döntőt június 6-án rendezik meg Debrecenbe.