• +36-62-401-410
  • tekeclub@szeged-teke.hu
  • 6726 Szeged, Derkovits fasor 1-3.

Mi a csuda történt itt….

A Szuperliga 16. fordulójában az örök riválisunkat a Zalaegerszegi Teke Klub-ot fogadtuk vendégül. A zalai egyesület tét nélkül érkezett hozzánk, számukra biztos volt a 4. hely.

Az ifjúsági játékosaink kissé visszafogott teljesítményt nyújtottak, de így is sima 4:0 arányú győzelmet arattak.

A felnőttek első sorában Zapletán Zsombor és Jovetic Milan lépett pályára. Zsombi ismét a nap legjobb eredményét érte el, amit már lassan kezdünk megszokni tőle. Az utolsó szettre kicsit szétesett fejben, de így is magabiztos 3:1-es győzelmet aratott. Milan az ellenfél legjobb játékosával küzdött meg, akit sajnos sérülés miatt 60 dobás után le kellett cserélni. Magabiztos 4:0-ás győzelem a javunkra.
Jobb kezdésről álmodni se mertünk…. 2:0 +74fa

A középső sorban Kozma Károly és Karsai László játszott. Karesz kicsit gyengébb napot kifogva alul maradt ellenfele ellen. Laca magabiztosan megszerezte a pontját.
1 ponttal már nem lehet rosszabb döntetlennél.. 3:1 +45fa

A záró felvonásban Kiss Norbert és Szél Tibor következett. Itt külön külön nem is érdemes a két játékost taglalni, erős közepes teljesítményt nyújtottak. Ami a lényeg, a fekete leves… Az utolsó pályára 67 fa előnnyel fordulhattak játékosaink, és mind a ketten 2:1-es szettarányban vezettek. A két zalai extra erőre kapott a végjátékban, mind a ketten 175fa feletti szettet produkáltak, ezzel sajnos sikerült javukra fordítani a mérkőzés végeredményét, mindössze 2 fával maradtunk alul….

Szerencsénk a balszerencsében hogy az aktuális riválisunk, a tabella vezető Investment Közutasok KTK is vereséget szenvedett a Répcelaki SE otthonában, így az utolsó fordulóban nálunk fog eldőlni hogy melyik csapat emelheti magasba a trófeát. A következő mérkőzésünk a „testvér” csapatunk a Szanki Olajbányász SE ellen lesz idegenben.

Szegedi TE ifi – Zalaegerszeg TK 4:0 (6:2; 1152:1077)
Ivanyik Dávid (567) – Muszil Zoltán (532) 3:1
Ivanyik Richárd (585) – Kelemen Zsombor (545) 3:1

Szegedi TE – Zalaegerszegi TK 3:5 (15,5:8,5; 3667:3669)
Jovetic Milan (611) – Kakuk Levent/Nagy János (545) 4:0
Zapletán Zsombor (637) – Horváth Zoltán (629) 3:1
Kozma Károly (573) – Nemes Attila (617) 1:3