• +36-62-401-410
  • tekeclub@szeged-teke.hu
  • 6726 Szeged, Derkovits fasor 1-3.

Nem sikerült a továbbjutás, a legjobb 8 között búcsúztunk

Lejátszottuk a visszavágó mérkőzést a Bajnokok Ligájában a KK Zapresic csapata ellen. A hazai meccsen 5:3 arányú vereséget szenvedtünk. A továbbjutáshoz 6:2 arányú győzelemre lett volna szükségünk.

Az első sorban Karsai László, Jovetic Milan és Zapletán Zsombor lépett pályára. Laca az első szettet sajnos elbukta egy 29. dobásra elkövetett üres gurítás miatt, a következő két szettben ellenfele esélyt se hagyott a pont szerzésre. Az utolsó szettben csapatkapitányunk összeszedte magát, így sikerült egy becsület pontot szereznie. Milannak esélye se volt a hazai klasszis játékos ellen 4:0 arányú vereséget szenvedett. Zsombi a végletekig kiélezett harcot vívott de sajnos a végén mindössze 2 fával 2:2 arányban elbukta a csapatpontot.

A második sorban már csak a csodában bízhattunk. Kiss Nobert,Kozma Károly és Szél Tibor játszott ebben a körben. Norbi jó játékkal elvesztette az első szettjét, a többi szettben sikerült megvernie ellenfelét így 3:1 arányban övé lett a csapatpont. Tibi a mai nap nem találta igazán a formáját, 3:1 arányú vereséget szenvedett. Karesz a csapatunk legjobb eredményét érte el új egyéni csúccsal, ez a teljesítmény 4:0 arányú győzelmet jelentett javára.

Összesítésben 11:5 arányban maradtunk alul a KK Zapresic csapata ellen, megérdemelten jutottak be legjobb 4 közé. Mind a két meccsen megvolt az esélyünk, sajnos a sok kisebb nagyobb hiba miatt lecsúsztunk most erről.

KK Zapresic – Szegedi TE 6:2 (13:11; 3880:3806)
Branko Manev (657) – Karsai László (619) 3:1
ALEN KUJUNDZIC (716) – Jovetic Milan (619) 4:0
Uros Ramic (647) – Zapletán Zsombor (645) 2:2
Marin Zekic (585) – KOZMA KÁROLY (684) 0:4
Uros Jaglicic (630) – Szél Tibor (572) 3:1
Matija Mance (645) – Kiss Norbert (667) 1:3